IELTS certifikát: žite, študujte a pracujte kdekoľvek vo svete

Otvorte si brány do sveta IELTS certifikátom, na ktorý vás pripravíme

Čo je IELTS certifikát a ako vám pomôže?

IELTS certifikát (International English Language Testing System) je svetovo jedna z najznámejších  jazykových skúšok.
Skúšku absolvuje ročne viac ako 3 milióny uchádzačov.

Táto skúška umožňuje žiť, študovať a pracovať kdekoľvek vo svete, pretože ju akceptuje viac ako 10 000 organizácií, medzi ktoré sa radia vládne, akademické a zamestnanecké inštitúcie. Jedná sa o jedinú jazykovú skúšku, ktorá je akceptovaná pre imigračné účely v krajinách, ktoré vyžadujú jazykovú skúšku.

IELTS je vytvorená odborníkmi na hodnotenie angličtiny tak, aby uchádzačom pomohla s angličtinou a životom v zahraničí.
Trvá 3 hodiny a hodnotí jazykové znalosti: čítanie, písanie, počúvanie a hovorené slovo – interview s vysoko kvalifikovaným skúšajúcim.  Test je jednotný pre všetky pokročilosti, dosiahnutú úroveň vyjadruje bodové skóre od 0 do 9 pre každú zo štyroch hodnotených častí.  Pri tejto skúške sa uchádzači môžu spoľahnúť na to, že ich jazykové znalosti budú hodnotené jednotne a spravodlivo na ktoromkoľvek skúškovom mieste.

Na výber sú dve varianty:

IELTS Academic

Táto skúška je vhodná pre uchádzačov, ktorí chcú študovať v anglicky hovoriacom prostredí alebo univerzite. Tiež ju absolvujú uchádzači, ktorí ju potrebujú pre profesionálne účely.

Pri tomto formáte skúšky majú uchádzači odlišný test, ktorý je zameraný na čítanie a písanie. Počúvanie a hovorenie sú rovnaké ako pri skúške IELTS General Training.

Počúvanie, čítanie a písanie sa vykonávajú v jeden deň a nie je medzi nimi žiadna prestávka.

Interview je možné vykonať týždeň pred alebo týždeň po testoch. Celkový čas je 2 hodiny 45 minút.

IELTS General Training

Tento test je vhodný pre uchádzačov, ktorí majú záujem o nadstavbové štúdium (below degree level) na anglicky hovoriacich školách alebo akadémiách. Tiež sa vyžadujú pre imigračné účely do Austrálie, Kanady, Nového Zélandu a Veľkej Británie. Test zahŕňa znalosti angličtiny, ktoré sú potrebné pre bežný spoločenský život a pracovné prostredie.

Príprava na IELTS certifikát, alebo ako ho úspešne zvládnuť

Pred samotným testom sa odporúča intenzívna príprava, ktorej by mal predchádzať test „na nečisto“ ,aby uchádzač vedel aké má aktuálne skóre a ktoré oblasti potrebuje zlepšiť.

Ak viete, že je to skúška, ktorú chcete a potrebujete zložiť, prípravu na ňu nepodceňujte, aj keď si myslíte, že je vaša angličtina na dostatočne dobrej úrovni. Tak ako každá skúška, aj táto má svoje špecifiká a štruktúru, ktorú je dobré ovládať vopred, aby vás pri samotnej skúške nič neprekvapilo.

Prípravný kurz na certifikát IELTS v našej jazykovej škole vám na úvod pomôže zistiť, aká je úroveň vašej angličtiny, na čom by bolo dobré ešte zapracovať a následne si prejdete všetky časti skúšky a dôsledne sa na certifikát pripravíte. Kurz zavŕšite tzv. skúškou „na nečisto“, aby ste skúšku zvládli ľavou zadnou a bez stresu.

Otvorte si brány do sveta štúdia alebo práce v zahraničí práve skúškou IELTS a my vás na ňu s chuťou pripravíme.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů