Aký je rozdiel medzi Autumn a Fall? Zistite s jesennou slovnou zásobou!

How to talk about Autumn?

V dnešnom článku sa pozrieme na slovnú zásobu toho najfarebnejšieho ročného obdobia a položíme si otázku: Aký je rozdiel medzi Autumn a Fall? Zistite s jesennou slovnou zásobou!

Autumn, či Fall?

Možno ste už o tom počuli, narozdiel od ostatných ročných období, má jeseň až dva názvy. Ako je to možné? No to je čaro angličtiny a jej variácii. Zatiaľ čo v Amerike a Kanade by jeseň označili ako Fall, v Spojenom kráľovstve a Austrálii povedia prevažne Autumn. Ide tak o dve rôzne variácie toho istého slova. Tak či onak, nezabudnite, že ročné obdobia sa v angličtine píšu s veľkým písmenom.

Poďme do lesa!

Jeseň je príznačná aj tým, že nám ponúka krásne sfarbené stromy (tree) v jej lesoch (forest). Zatiaľ čo deti milujú zbierať gaštany (chestnut), tí starší sa tešia na zber hríbov (mushroom hunting/picking). No a keď už do toho lesa pôjdete, nezabudnite si zobrať nejaký ten sveter (sweater), aby vám nebola zima.

Jeseň doma

Jeseň sa často odzrkadluje aj na našich domovoch. Radi si len tak sadneme k čaju (tea) s knihou a zapálime voňavú sviečku (candle). Deti taktiež rady vyrezávajú strašideľné tekvice (Jack-o‘-lantern), no a ten, kto sa chce dobre napapať, nájde tekvici (pumpkin) iné využitie a spraví si tekvicovú polievku (pumpkin soup).

Koľko by ste zvládli povedať o jeseni?

Radi by ste si otestovali, koľko toho viete po anglicky povedať? Alebo, ako by ste odpovedali na otázku: Aký je rozdiel medzi Autumn a Fall? Príďte si to vyskúšať úplne ZADARMO a nezáväzne na našej jazykovej diagnostike, kde sa pozrieme na vaše jazykové schopnosti a povieme vám, čo už je dobré, a na čom by trebalo popracovať. Chceli by ste si pozrieť našu ponuku jazykových kurzov? Tak tú nájdete TU. Tešíme sa na vás!

Slovník

tree – strom

forest – les

chestnut – gaštan

zber hríbov – mushroom hunting/picking

sweater – sveter

tea – čaj

candle – sviečka

Jack-o‘-lantern – strašideľná tekvica

pumpkin – tekvica

pumpkin soup – tekvicová polievka

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů