Zopakujte si angličtinu po letnej pauze!

Zopakujte si angličtinu po letnej pauze

Leto sa pomaly končí, jesenné dažde pribúdajú a postupne nastáva čas prebrať sa z ospalej prázdninovej pohody a znova to v práci či škole rozbehnúť naplno. Čas dovoleniek a podvečerných kokteilov v lúčoch zapadajúceho slnka mohol poľahky spôsobiť, že ste na svoje predsavzatia, ako sa počas letných týždňov budete venovať svojej angličtine, trocha pozabudli. Zistili ste s nástupom jesene, že Vaša slovná zásoba sa začala kamsi vytrácať a len márne sa snažíte spomenúť si, ako to bolo s tými otázkami v prítomnom jednoduchom čase? Nebojte sa! Zopakujte si angličtinu po letnej pauze s Language Bistro!

1. Pozrite si film, či seriál!

Bonusové body dostanete za využitie anglických titulkov. Nesnažte sa vety prekladať slovo po slove do slovenčiny. Namiesto toho sa vžite do príbehu a dovoľte obrazu, aby Vám pomohol s významom viet. Angličtina sa vám tak dostane znova nazad priamo do krvi. Návod na to, ako správne pozerať filmy, videá a seriály po anglicky, sme spísali v našom predchádzajúcom blogu.

2. Preložte si text obľúbenej anglickej pesničky!

Pokúste sa najprv z odposluchu zistiť, o čom sa v nej spieva, a skutočné znenie potom ľahko nájdete na internete. Nesiahajte hneď po slovníku, pokúste sa najprv chvíľu nad vetami porozmýšľať. Texty piesní môžete nájsť na tejto stránke.

3. Čítajte po anglicky!

Čítanie Vám pomôže zvyknúť si na konštrukciu viet v angličtine, naučí Vás nové slovíčka, a zároveň sa dozviete niečo nové. Ak máte tú možnosť, čítajte nahlas a trénujte si tým aj výslovnosť a plynulosť Vašej hovorenej angličtiny. Taktiež sa nemusíte zastavovať pri každom slovíčku, ktorému nebudete rozumieť, snažte sa pochopiť najmä hlavnú ideu textu. Návod na to, ako a čo po anglicky čítať sme spísali v našom minulom článku.

4. Spravte si s nami jazykovú diagnostiku!

Chcete vedieť, ako je na tom Vaša angličtina po letnej pauze? Objednajte sa na našu jazykovú diagnostiku, ktorá je úplne zadarmo a k ničomu Vás neviaže. Počas jazykovej diagnostiky zistíme Vašu úroveň angličtiny a povieme Vám na čom by ste mali popracovať. Objednajte sa ešte dnes tu!

5. Prihláste sa na kurz angličtiny!

Chcete po letnej prestávke opäť nakopnúť Vašu angličtinu na vyšší level? Poďte sa učiť s nami! Nami vyvinutý program English Coaching si vyskúšalo už niekoľko desiatok študentov a študentiek, poďte sa zaradiť medzi tých, ktorým angličtina ide a zopakujte si angličtinu po letnej pauze!

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů