Tipy na letné čítanie

Letné čítanie znie oveľa lepšie ako povinné čítanie, však? V škole sme museli na začiatku školského roka predložiť doplnený čitateľský denník, a najhoršie na tom bolo, že sme si nemohli tituly vyberať podľa seba!

Ale čítanie má zmysel a je dôležitou súčasťou štúdia cudzieho jazyka. Je to ďalší spôsob vyjadrovania, nehovoriac už o tom, že si pri ňom vizualizujeme slová, čo je obzvlášť v angličtine veľmi dôležité. Zároveň si utvrdzujeme naučené a nachádzame nové štylistické prvky, frázy, gramatické javy.

Letné čítanie má byť aj o radosti z chvíle strávenej večer pod dekou na terase alebo ráno pri rozvoniavajúcej káve – moment, ktorý väčšina z nás pravidelne znovuobjavuje počas dovolenky.

Tu je zopár tipov z noviniek v našich kníhkupectvách. Ak sa po nich poobzeráte, urobíte si dobrý skutok 🙂

Jozef Kot: Angličtina bez učebnice What’s What 2.0, Ikar, 2017large-anglictina_bez_ucebnice_what_s_what_2_0

Ak vás angličtina naozaj zaujíma a často si kladiete otázku Prečo je to v angličtine tak či onak, keď v slovenčine je to inak?, je dosť pravdepodobné, že táto užitočná kniha vám na niektoré z vašich otázok uspokojivo odpovie.

J.K. Rowling, Jack Thorne a John Tiffany: Harry Potter and the Cursed Child (Parts I & II), Little, Brown, 2017l270881

Čítanie tejto knihy v angličtine vám môže uľahčiť fakt, že ide o divadelnú hru, čiže obsahuje predovšetkým dialógy, a samozrejme aj skutočnosť, že kniha už vyšla aj v slovenčine, takže si ich môžete v prípade potreby porovnať.

9781784704223_A-Horse-Walks-into-a-BarDavid Grossman: A Horse Walks into a Bar, Vintage, 2017

Čítanie pre pokročilých s rovnakou výhodou: Ak sa vám páčila kniha Vojde kôň do baru o stand-up komikovi, toto je jej anglická verzia, ktorá tento rok získala aj prestížnu medzinárodnú knižnú cenu Man Booker International Prize.

Angela Tomkinson: Loving London, Eli Publishing, 2014l252860

Zjednodušené čítanie je ideálne pre začiatočníkov a mierne pokročilých. Táto brožúrka je určená študentom na úrovni A2, pokojne po nej siahnite, ak ste s našou metódou DME na Book 2 alebo Book 3. Ak máte radšej americké reálie, rovnaká autorka napísala aj Enjoy New York.

Čítali ste aj vy dobrú knihu? Odporučte nám v komentároch 🙂

Štítky:
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů