Swimming in Britain

Málokto sa vyberie do Británie kvôli kúpaniu, ale mnohí na ostrov cestujeme práve v čase prázdnin a plávanie pod holým nebom k letu predsa patrí. Takže, kto má rád swimming outside, nech si vopred vyhľadá bathing areas.

Swimming in the sea

fullsizeoutput_14Ak nie ste zrovna otužilci, na to, že sa aspoň namočíte do mora, pomyslíte len v Anglicku, a to predovšetkým na juhovýchode a juhozápade. V letných mesiacoch sa tu teplota vody pri pobreží môže ohriať na znesiteľných 18 stupňov. Nezabúdajte však, že počasie je tam veľmi premenlivé a najvyššia priemerná teplota je aj v júli či v auguste okolo 20°C. Inými slovami, ak ste v devonskom, suffolkskom alebo kentskom kraji a hlásia slnečný deň, miestne pláže stoja bezodkladne za preskúmanie. Ak aj práve neprší, neznamená to, že nebude pršať ani o hodinu 🙂

Wild swimming

Stále platí, že by ste mali vopred trénovať kúpanie v studenej vode, inak by ste mohli riskovať šok. Pre milovníkov plávania v prírode je ideálne hornaté Škótsko, kde nájdete mnoho prírodných nádrží, riek, bystriniek a menších vodopádov a voda je tu čistá. Ponoriť sa v jednom z miestnych lochs a vychutnávať si pritom pohľad na nedotknutú prírodu má aj terapeutické účinky. Ideálne je nechať sa sprevádzať domácimi, alebo si aspoň vopred zistiť podmienky a kvalitu vody v konkrétnych vodných zdrojoch, ktoré sa chystáte navštíviť.

Swimming in Bath

Návštevou Bathu nenecháte nič na náhodu a zaručene sa tu okúpete, vďaka termálnemu prameňu a kúpeľom je toto mesto jedným z najnavštevovanejších destinácií v Anglicku. Románske kúpele sú oficiálnym dedičstvom UNESCO, postavili ich ešte Rimania kedysi pred 2000 rokmi a horúce pramene okrem nich zásobujú aj ďalší komplex termálnych kúpeľov. Bath však priťahuje aj milovníkov georgiánskej architektúry, módy a fanúšikov klasickej anglickej literatúry, pretože tu niekoľko rokov svojho života strávila asi najslávnejšia anglická spisovateľka Jane Austen.

Nech sa už vyberiete kamkoľvek, prajeme vám tie najkrajšie zážitky 🙂

Zdroje:

https://www.thebeachguide.co.uk/

http://www.wildswimming.co.uk/

https://www.visitbritain.com/

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů