Summer Destination: Sydney!

Leto ešte ani zďaleka nekončí, a tak vám tento týždeň prinášame znova tip na atraktívne anglicky hovoriace mesto, kam sa určite oplatí vydať na potulky. Tentokrát je to Sydney, pretože sa stavíme, že o Austrálii až tak veľa neviete! Koniec-koncov, je to na druhom konci sveta – doslova. Napriek tomu – alebo práve preto – sa tam však určite oplatí zavítať. 🙂

Sydney je hlavným mestom štátu New South Wales a austrálskym najstarším aj najväčším mestom so 4,5 miliónmi obyvateľmi. Bolo založené v roku 1788. Môže sa pochváliť jedným z najväčších a najkrajších prístavov na svete.

Sydney je pre Austráliu to, čo je Londýn pre Anglicko a Paríž pre Francúzsko. V uplynulých rokoch mesto dostalo Cond Nast cenu za najlepšie svetové turistické mesto. Sydney taktiež vyhralo ocenenie časopisu Business Traveler za najlepšiu svetovú destináciu.

Najzaujímavejšími miestami v Sydney sú Prístavný most (Harbour Bridge) a budova opery (Sydney Opera House). V prístave sa každoročne 26. decembra začínajú jachtárske preteky Sydney – Hobart. Sydney má tiež zaujímavý systém metra, nachádzajú sa tu filmové štúdiá spoločnosti Fox a olympijský park. V Sydney sa každoročne koná tiež LGBT festival s názvom Mardi Gras.

Ak chcete vidieť to najlepšie z prístavu Sydney, tak môžete cestovať na trajekte z Circular Quay. Uvidíte aj veľa nábrežných domovov, pláží a malých zátok. Trajekt prechádza popri mieste, kde sa voda z Tasmánskeho mora vlieva do Sydney. Krátkou prechádzkou cez promenádu v Manly vás zavedie k Manly Beach, jednej z najkrajších pláži v Sydney.

Sydney  má 3 národné parky – Royal National Park na juhu, Kurangai Chase National Park na severe a Blue Mountains National Park na západe. Blue Mountains (Modré hory) sú obľúbenou destináciou, pretože sa nachádzajú vo vyššej nadmorskej výške, takže klíma je tam chladnejšia. V Modrých horách sa počas zimných mesiacov dá vidieť aj sneh. Táto oblasť je husto zalesnená, so strmými skalnými stenami a dokonca aj vodopádmi.

New South Wales sa skladá zo zvlnenej zelenej krajiny obývanej ovcami a dobytkom, ako aj voľne žijúcimi emu a klokanmi. Mestá ako Bathurst a Orange slúžia ako centrá vidieckeho hospodárstva. Ak budete pokračovať ďalej na západ, krajina sa stáva čoraz viac púštna a plochá.

Austrália je krajina plná protikladov, a tak sa tam raz určite choďte pozrieť. Využijete angličtinu a určite zažijete vela nového a zaujímavého. Už balíte kufre? 🙂

Ak sa bojíte, že sa nedohovoríte – šup na ukážkovú hodinu.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů