Ako nájsť motiváciu pri učení angličtiny? (5 tipov)

Motivácia pri učení angličtiny

Motivácia pri učení angličtiny je kľúčová. Avšak, nudí Vás učenie angličtiny? Máte krátku dobu pozornosti? Máte pocit, že učenie angličtiny je to niečo, čo musíte robiť, a nie to, čo robiť chcete? Zdá sa vám, že proces učenia nie je veľmi príjemný? Je bežné, že sa takto cítite, ak strácate alebo ste stratili motiváciu pri učení angličtiny. V tomto článku sa Vám pokúsime opäť zvýšiť Vašu chuť učiť sa, a to vďaka piatim tipom, ktoré zaručene zvýšia Vašu motiváciu pri učení angličtiny. Poďme na to!

1. Predstavte si seba v budúcnosti

Predstavte si, že sa dokážete rozprávať s rodenými hovoriacimi človekom rovnako, ako vo svojom jazyku. Predstavte si, že ostatní ľudia chcú hovoriť po anglicky rovnako dobre, ako vy. Predstavte si môžete písať e-maily a viesť rozhovory s ľuďmi z celého sveta. Predstavte si, že by Vaša angličtina bola plynulá. Pekná predstava však? Avšak toto všetko nemusí byť len sen. Anglický jazyk je jeden z najľahších jazykov na učenie. Milióny ľudí pred Vami sa naučilo angličtinu, ako svoj druhý jazyk. Ak to dokázali oni, dokážete to aj Vy! Treba len trochu snahy a všetko je možné. Uchopte túto predstavu o sebe a plynulej angličtine, a poďte si za svojim cieľom s novonadobudnutou motiváciou pri učení angličtiny.

2. Nájdite si kamaráta na učenie

Pomáha mať kamaráta, s ktorým si môžete precvičovať angličtinu, pretože budete môcť diskutovať o akýchkoľvek problémoch so štúdiom alebo si navzájom pomáhať s domácimi úlohami! Rozhovory sú navyše najlepším spôsobom, ako si zlepšiť angličtinu! Bolo by tiež prospešné, ak je druhá osoba na podobnej úrovni ako vy, pretože sa budete môcť navzájom povzbudiť v napredovaní. Ak môžete, snažte sa s priateľom stretávať pravidelne. Ak takéhoto človeka neviete nájsť, obráťte sa na svojho lektora angličtiny.

3. Používajte angličtinu čo najviac

Ako sme už spomenuli v predchádzajúcom bode, konverzácia v angličtine je najefektívnejším spôsobom, ako sa rýchlo naučiť nový jazyk. Dajte však priestor aj iným formám. Môže byť celkom príjemné prečítať si obľúbenú knihu v angličtine, porozumieť piesni, ktorú radi počúvate alebo si pozrieť zaujímavý film v anglickom znení. Čím viac príležitostí budete mať na používanie angličtiny, tým viac ju budete chcieť používať! Ak niečo čítate, počúvate podcast alebo sa s niekým rozprávate v angličtine, určite sa naučíte niekoľko nových slov, ktoré ste predtým nepočuli. Používanie angličtiny môže prirodzene zvýšiť vašu motiváciu a zlepšiť Váš celkový postoj k učeniu. Ak napríklad zistíte, že Vaše schopnosti počúvania alebo znalosť výslovnosti vám pomáhajú porozumieť filmu v angličtine a napodobňovaním prízvukov dokážete zlepšiť vlastnú výslovnosť, potom sa budete chcieť viac venovať štúdiu výslovnosti a počúvania. Ak sa naučíte nejakú novú slovnú zásobu a neskôr ju dokážete použiť v rozhovore, budete sa chcieť učiť ďalšie slovíčka a hľadať príležitosti na ich použitie.

4. Obklopte sa angličtinou

Existuje mnoho spôsobov, ako sa obklopiť angličtinou bez väčšej námahy. Môžte napríklad zmeniť jazykové nastavenia na elektronickom zariadení tak, aby bolo v angličtine (urobte to len vtedy, ak zariadenie poznáte dostatočne dobre na to, aby ste sa v ňom dokázali orientovať). Ďalším dobrým nápadom je používanie Vašich obľúbených webových stránok v angličtine, čo by nemalo byť príliš ťažké, ak ich používate často, pretože už budete vedieť, ako sa na stránke orientovať. Taktiež si po dome môžete rozvešať malé poznámky a nápisy v angličtine (môžu to byť slová, ktoré sa snažíte zapamätať, alebo frázy, ktoré by ste chceli používať). To, že budete mať kontakt s angličtinou všade okolo seba, bude veľmi prospešné a urýchli to proces učenia! Nájdite v učení sa angličtiny zábavu. Spýtajte sa sami seba, čo Vás na štúdiu jazyka vôbec priťahuje, a pokúste sa ho začleniť do svojich koníčkov alebo aktivít, ktoré vykonávate vo voľnom čase.

5. Investujte do štúdia

Zvyčajne, ak človek na niečo minie peniaze, je to preto, že to chce používať alebo z toho má radosť. Ak si napríklad kúpite futbalovú loptu, pravdepodobne budete chcieť ísť von a hrať sa s ňou! To môže platiť aj pri učení angličtiny. Ak chcete zvýšiť svoju chuť učiť sa, mali by ste si kúpiť novú knihu angličtiny alebo si zaplatiť kvalitný kurz angličtiny. V Language Bistro Vám s tým vieme pomôcť. Vyskúšajte nás program English coaching, a staňte sa v angličtine plynulými! Nezabúdajte, že u nás máte vždy jazykovú diagnostiku úplne ZADARMO! Motivácia pri učení angličtiny je naozaj kľúčová. My Language Bistro vieme, ako pracovať s motiváciou, a radi sa s Vami o naše vedomosti podelíme a pomôžeme Vám napredovať. Tešíme sa na Vás!

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů