10 dôvodov, prečo dať deti na angličtinu

10 dôvodov, prečo dať deti na angličtinu

Rozmýšľate nad tým, či dať vaše dieťa na angličtinu? Môže sa vám zdať, že angličtina v škole mu bude stačiť, alebo mu už viac nechcete napĺňať rozvrh aktivít. Prečítajte si však, ako môže vaše dieťa vyťažiť z kurzu angličtiny. Toto je 10 dôvodov, prečo dať deti na angličtinu.

1. 1,5 miliardy ľudí hovorí po anglicky

Zdá sa vám toto číslo enormné? No, je to naozaj tak. Angličtina je svetovým jazykom a hovorí ňou už doslova každý piaty. Angličtina tak neotvára len dvere do iných kultúr, ale v dnešnom svete je na pracovnom trhu už považovaná za takmer samozrejmosť. Ak tak doprajete svojim deťom kurz angličtiny, pripravujete ich na lepšiu budúcnosť a uľahčujete im život. Vďaka angličtine budú môcť taktiež participovať na medzinárodných podujatiach a programoch.

2. Deti sa učia ľahšie a rýchlejšie

Tým, že dáte vaše dieťa na angličtinu, mu uľahčíte život. Určite ste už počuli hypotézu o tom, že deti sa učia jednoduchšie a rýchlejšie. Čiastočne je to pravda, nie je to však ovplyvnené len biologickými predpokladmi. Deti sa učia ľahšie a rýchlejšie najmä preto, že prakticky nemajú iné starosti. Ľudia v produktívnom veku majú pocit, že im angličtina nejde do hlavy práve kvôli veku, avšak to často nie je pravda (o tom ako som učil 70-ročného pána si môžete prečítať TU). U dospelákov proces učenia trvá dlhšie práve preto, že na angličtinu nemajú toľko času, koľko by chceli. Okrem toho už majú svoje rodiny, prácu a ostatné povinnosti. V hlave tak toho držia viac než len angličtinu. Naopak deti majú pri ideálnych podmienkach priestor a čas na učenie, a práve preto im to ide ľahšie. Nechať sa deti učiť angličtinu je preto správne práve v tom čase, keď ešte nemajú iné povinnosti, či starosti.

3. Angličtina v škole nestačí

Povedzme si to na rovinu. Aktuálny školský systém na väčšine škôl nie je nastavený tak, aby vaše dieťa naučil kvalitne po anglicky. Nie je to však chyba učiteľov. Práve naopak, pravidelne sa stretávame s inšpiratívnymi učiteľmi, ktorí sa takpovediac idú rozdať. Pravdou však je, že cudzie jazyky na školách nedostávajú dostatočný priestor, a tak sú deti odkázané si zlepšovať svoju angličtinu cez hry, či seriály. Narozdiel od iných predmetov, pri štúdiu jazyka je najdôležitejšie individuálne zapájanie sa študenta – rozprávanie. Ak však učiteľ má na cca 20 až 30 detí 45 minút, je nezvládnuteľné, aby vedel každé dieťa priviesť k rozprávaniu a zároveň naučil nové učivo. Deti sa tak v škole možno naučia gramatiku a systematicky vypĺňať zadania, len málokedy sa však dostanú k rozprávaniu a teda k tomu, čo je pri jazykoch to najdôležitejšie.

4. Učenie vie byť zábava

V škole na to nie je čas, no na kurze sa vedia deti učiť angličtinu doslova hrou. Vďaka interaktívnym vidém a hrám, ktoré na hodinách využívame, je pre nich každá hodina zábavou. Samozrejme celý proces dopĺňa aj kvalitne navrhnutá kniha, vďaka ktorej si deti upevňujú svoje poznatky v oblasti gramatiky a zároveň si rozširujú slovnú zásobu. S našimi kvalifikovanými lektormi sa vaše deti určite nebudú nudiť. Na nudné hodiny, ktoré treba len presedieť môžu u nás zabudnúť.

5. 82% pracovných pozícii vyžaduje pokročilú angličtinu

Na dnešnom pracovnom trhu je angličtina žiadaná čím ďalej tím viac. Zo štúdie vykonanej asociáciou Cambridge English vychádza, že až 49% pracovných pozícii v Európe požaduje pokročilú úroveň angličtiny, ďalších 33% vyžaduje stredne pokročilú úroveň angličtiny. Pomaly ale isto je tak už angličtina na pracovnom trhu považovaná za samozrejmú zručnosť, ktorou by mal disponovať každý záujemca o pracovnú pozíciu. Ďalšia štúdia dokazuje, že ľudia, ktorí sú zamestnaní na pracovisku, kde musia používať angličtinu zarábajú až o 35% viac ako tí, ktorí angličtinu na pracovisku nevyužívajú. Ak tak svojim deťom doprajete kvalitné štúdium angličtiny, zabezpečujete im kvalitnejšiu budúcnosť.

6. Budú môcť cestovať

Vďaka tomu, že vaše deti budú hovoriť plynule po anglicky, nestratia sa nikde vo svete. Angličtina je aktívne používaným jazykom v 67 krajinách. V ďalších krajinách sa domáci samozrejme učia angličtinu práve preto, aby sa dohovorili s turistami. Nie len, že tak budú môcť získať autentické zážitky vďaka rozhovorom s domácimi, ale taktiež sa budú vedieť dorozumieť v zložitých situáciach, ktoré cestovanie niekedy prináša.

7. Budú môcť študovať v zahraničí

Angličtina je taktiež jazykom vedomostí. Tie najlepšie vedecké články, štúdie a akademické knihy sú v dnešnej dobe napísané práve v angličtine. Vďaka tomuto faktu sa tak vaše deti budú môcť dostať k tým najnovším poznatkom. Angličtina im taktiež otvorí dvere k štúdiu v zahraničí. Takmer v celej Európe už dnes nájdete univerzitné programy, ktoré sú učené v anglickom jazyku. Naši coachovia, ktorí študujú v Holandsku, na Taiwane, či vo Švajčiarsku sú toho dôkazom.

8. Angličtina je jednoduchá

Verte či nie, anglický jazyk je jedným z najjednoduchších jazykov na učenie. Len si to porovnajte, v angličtine nemáme žiadne pády, či rody, žiadne členy podľa pohlavia, ani vybrané slová. Anglický jazyk je tak medzi študentami obľúbený aj preto, že je jednoduchý a dokážete sa ho naozaj rýchlo naučiť.

9. Môžu tráviť čas so svojim kamarátom

Na našich kurzoch sa deti môžu učiť až s dvoma ďalšími kamarátmi. Má vaše dieťa kamaráta/kamarátku na rovnakej úrovni? Dajte ich na angličtinu spolu! Angličtina sa tak pre nich stane ešte väčšou zábavou a spoločne tak upevnia svoju angličtinu, no zároveň aj ich priateľstvo.

10. Diagnostiku máte u nás zadarmo

V Language Bistro sme si pre vaše deti pripravili hneď tri typy kurzov, podľa potrieb vašich detí. Určite si tak z našej ponuky vyberiete to správne. Všetko sa u nás však začína nezáväznou jazykovou diagnostikou, ktorú u nás máte úplne zadarmo. Počas 30 minút budete mať možnosť spoznať jedného z našich coachov, zistiť ako je na tom angličtina vášho dieťaťa a taktiež vám priblížime ako celý kurz funguje. Nečakajte už viac, doprajte vašim deťom to najlepšie a objednajte ich na bezplatnú jazykovú diagnostiku ešte dnes! Tešíme sa na stretnutie!

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů